PROGRAM İÇERİĞİ

YTB GENÇ LİDERLER PROGRAMI

2017 yılı Genç Liderler Programı, 14 Temmuz 2017 tarihinde Ankara'da başlayıp, 28 Temmuz 2017 tarihinde İstanbul'da sona erecektir. Program, İstanbul ve Ankara olmak üzere iki ayaktan oluşmaktadır. Yurtdışı Genç Liderler Programında gençlerimiz, eğitim seminerleri, kültür gezileri, atölye çalışmaları ve vizyon konuşmalarına katılacak, staj imkânlarından faydalanacak ve tüm grupların katılımıyla düzenlenecek olan mezuniyet programı ile tamamlamış olacaklardır.
SEMİNERLER

Seminerler genel olarak yurtdışında yetişen gençlerin ihtiyaç duydukları alanlarda verilmektedir. Bu alanları şu şekilde özetlemek mümkündür: Kişisel gelişim ve liderlik, Türkçe, Türk kültürü ve tarihi, medeniyetler tarihi, yurtdışında Türkler, Türkiye ve uluslararası siyaset, insan hakları.


KÜLTÜR GEZİLERİ

Kültür Gezileri kapsamında, kültürel ve tarihi coğrafyamızın önemli mekânlarını tanıtma maksadıyla geziler düzenlenmektedir. Bu kapsamda ayrıca Türk el sanatlarından oluşan atölye çalışmaları da düzenlenecektir.
VİZYON KONUŞMALARI

Vizyon Konuşmalarında ülkemizin bürokratik, ticari ve entelektüel hayatındaki başarılı şahsiyetlerle buluşan gençlerimiz, bu kişilerle sohbet etme imkânına kavuşmakta ve onların tecrübelerinden ve fikirlerinden faydalanmaktadır.


STAJ İMKÂNLARI

Seçilen katılımcılar talep etmeleri halinde YTB Türkiye Stajları programına da dahil olma hakkına sahip olacaktır. Bu programın amacı yurt dışında yaşayan ve üniversitede eğitim alan yetişmiş vatandaşlarımızın ülkemizle olan bağlarını kuvvetlendirmek, Türkçe yeterliklerini geliştirmek, kamusal ve sosyal hayatta tecrübelerini artırmak ve ülkemizin kamu kurum ve kuruluşlarını tanıtarak kariyer planlamalarına yardımcı olmaktır. YTB Türkiye Stajları programı Ankara’da 31 Temmuz 2017’de başlayıp 25 Ağustos 2017'de sona erecektir.
KATILIM SERTİFİKASI

Tüm seminerlere başarı ile katılan öğrencilere program sonunda Genç Liderler Sertifikası takdim edilecektir. Program sonunda katılımcıların, Başkanlığımızın ve diğer kurumsal partnerlerin katılımıyla mezuniyet programı düzenlenecektir.
KONAKLAMA VE DİĞER İMKÂNLAR

Tam pansiyon konaklama, geziler, şehir ve şehirlerarası ulaşım vb. tüm sosyal etkinlik ödemeleri Başkanlığımız tarafından yapılacaktır.
Uçak bilet harcamaları katılımcılar tarafından karşılancaktır.

Sorularınız için e-posta adresimiz: gencliderler@ytb.gov.tr