04/01/2017

ABD’Lİ VE KANADA’LI GENÇLİK KÖPRÜLERİ GRUBU YTB’Yİ ZİYARET ETTİ

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından desteklenen Gençlik Köprüleri Projesi kapsamında Türkiye’ye gelen ABD’li ve Kanada’lı gençler, YTB’yi ziyaret ederek, Başkan Mehmet Köse ile bir araya geldi.

Gençlik Köprüleri Projesi kapsamında YTB ve TURKEN Vakfı’nın ortak düzenlediği program ile Türkiye gelen ABD ve Kanada’nın çeşitli bölgelerinde eğitim gören başarılı üniversite öğrencileri son olarak YTB’yi ziyaret etti. 29 kişiden oluşan Gençlik Köprüleri grubu 10 günlük Türkiye programları boyunca İstanbul, Edirne, Çanakkale, Bursa ve Ankara şehirlerini gezerek, kültürel ve tarihi miraslarımızı yerinde görme fırsatı buldu. Seminer ve vizyon konuşmalarıyla da tecrübe paylaşımı imkanı elde ettiler. 

YTB’de gerçekleşen programda öğrencilere hitap eden Başkan Mehmet Köse, Türkiye’nin yurtdışında yaşayan vatandaşlarına yönelik çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkanlığımızın çalışmalarının sadece vatandaşlarımızla sınırlı olmadığını ve kardeş diasporalarla ilişkilere önem verildiğini vurgulayan Köse, gelen misafirlerin ülkelerine dönünce bu iletişimi devam ettirmeleri gerektiğini söyledi. Suriye mülteci krizi ve Türkiye Bursları konularında sorular soran öğrencilerin sorularının yanıtlanmasının ardından program sona erdi.