06/03/2017

VATANDAŞLARIMIZIN MESELELERİNİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş ve YTB Başkanı Mehmet Köse, İngiltere'nin başkenti Londra'da STK temsilcileri ile bir araya geldi. Programda Cumhurbaşkanlığı Sistemi Halk Oylaması ve Kıbrıs müzakereleri ile ilgili sorular cevaplandı.

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Mehmet Köse, İngiltere'nin başkenti Londra'da STK temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya geldi. Program kapsamında Dr. Fazıl Küçük Türk Okulu ve 1965'ten beri Türkçe ve Türk kültürü eğitimi veren Hornsey Atatürk Okulu da ziyaret edildi. Öğrencilerle yakından ilgilenen Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, onlarla nergis soğanı ekti.

 

STK’larla Ortak Çalışmalar Yapıyoruz

Düzenlenen basın toplantısında ülkedeki temasları değerlendiren ve gündeme ilişkin soruları cevaplayan Türkeş, “Bildiğiniz gibi Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı olarak, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sosyal, eğitim ve kültürel faaliyetlerini yakından takip ediyoruz. Kıbrıs’tan Sorumlu Başbakan Yardımcısı olarak da Kıbrıs’ın diasporadaki yapısı ve Kıbrıs dışında yaşayan Türklerin meselelerini de takip etmek öncelikli işlerimiz arasında. Bu noktada olmak üzere, burada hem sivil toplum örgütleriyle çalışmalar yapıyoruz, onlarla karşılıklı görüşmeler yapıyoruz hem de burada yapılan bazı çalışmaları da takip ediyoruz.” diye konuştu.

İngiltere’deki Türk toplumunu dolaşarak, meseleleri yakından takip ettiklerini dile getiren Türkeş, yurt dışındaki halk oylaması çalışmalarına ilişkin de vatandaşlara bilgi verildiğini söyledi. Türkeş, vatandaşların kafalarındaki bütün sorulara cevap vermeye çalıştıklarını ifade etti.