HIZLI ERİŞİM

NE ARAMIŞTINIZ ?

Doğu Timor Heyeti’nden YTB’ye Ziyaret

17 Mayıs 2018 Kardeş Topluluklar

Doğu Timor Dışişleri Bakanlığı ve Eğitim Bakanlığı'ndan oluşan heyet, Başkanlığımızı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Görüşmede yükseköğretim alanındaki faaliyetlere ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu.

Doğu Timor Dışişleri Bakanlığı ve Eğitim Bakanlığı'ndan oluşan heyet, Başkanlığımızı ziyaret ederek, YTB Başkan Yardımcısı Sayit Yusuf ile bir araya geldi. Yusuf, heyete YTB’nin yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlara, soydaş ve akraba topluluklar ile uluslararası öğrencilere yönelik yapmakta olduğu çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Türkiye Bursları kapsamında Doğu Timorlu öğrencilerin ülkemizde eğitim almalarından memnun olacağını belirten Yusuf, Doğu Timor’un ihtiyaç duyduğu alanlarda YTB’nin burslandırma yapabileceğini dile getirdi.

Doğu Timor Dışişleri Bakanlığından Büyükelçi Isilio Coelho ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Türkiye Cumhuriyeti’nin sunmuş olduğu olanaklardan dolayı memnun olduğunu aktardı. Gerçekleştirdikleri ziyaret programı kapsamında ekonomi, sağlık ve turizm gibi alanlarında işbirliği anlaşmaları imzalamayı planladıklarını belirten Coelho, Doğu Timor’un özellikle insan kaynağında eksikliklerinin olduğunu bundan dolayı ihtiyaç duyulan alanlarda Doğu Timor’lu öğrencilerin Türkiye’de eğitim almalarından memnun olacağını vurguladı.

E-Bülten Üyeliği Yenilikler ve gelişmelerden haberdar olmak için e-bültene üye olun.