HIZLI ERİŞİM
EN

NE ARAMIŞTINIZ ?

YTB Başkanı Abdullah Eren Avusturya'da

25 Ocak 2019 Yurtdışı Vatandaşlar

Başkanımız Abdullah Eren, 3 gün sürecek Avusturya ziyaretinin ilk gününe Türk toplumu STK'larına ve çeşitli derneklere yaptığı ziyaretlerle başladı.

Başkanımız Abdullah Eren, çalışma ziyaretlerinde bulunmak üzere gittiği Avusturya’da temaslarına başladı.  3 gün sürecek Avusturya ziyaretinin ilk gününde Türk kurumları ve derneklere ziyaretler gerçekleştirdi. Başkan Eren, Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ümit Yardım ile görüştükten sonra YTB ve Viyana Çalışma ve Sosyal Güvenlik Müşavirliği iş birliğiyle hayata geçirilen "Çocuklarımız İçin El Ele Projesi" kapsamında Bildung Integration Lernen (BIL) derneğini ziyaret etti.

Avusturya'da eğitim gören 7-16 yaşlarındaki çocuklar ve ailelerinin eğitim sürecinde karşılaştıkları sorunlara ilişkin çalışmalar yürüten BIL derneğinin yetkililerinden bilgi alan Eren, burada ailelerle görüş alışverişinde bulundu. Çocuklara hediyeler dağıtan Eren, daha sonra Viyana Yunus Emre Enstitüsü"ne (YEE) geçerek YEE Müdürü Ayşe Yorulmaz ile görüştü.

Başkan Eren, Viyana ziyaretine gerçekleştireceği resmi görüşmeler ile Türk toplumunun temsilcileri ve vatandaşlarımızla yapacağı buluşmalarla devam edecek.

E-Bülten Üyeliği Yenilikler ve gelişmelerden haberdar olmak için e-bültene üye olun.