HIZLI ERİŞİM
EN

NE ARAMIŞTINIZ ?

Diaspora Gençlik Akademisi

Çocuklarımızın ve gençlerimizin örnek aldıkları ve rol model olarak benimsedikleri kişiler; onların hayata bakışını, tutum ve davranışlarını geliştirmelerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Bu bağlamda topluma örnek teşkil edecek donanımlı ve eğitimli bireyler yetiştirmek, Türk diasporasının geleceğini şekillendirmek açısından önemlidir.

YTB bu doğrultuda, 2013 yılından bu yana gençlerimizin eğitimlerini, sosyal ve kültürel gelişimlerini destekleyici programlar gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda da 2013 yılından itibaren uygulamaya konan Genç Liderler Programı yurtdışındaki gençlerimizin başarılı rol modeller olarak yetişmeleri amacıyla 2017 yılına dek uygulanmıştır. 2017 yılı ile birlikte ise program Diaspora Gençlik Akademisi adıyla düzenlenmiştir.

Program, gençlerimize akademik perspektif sunmanın yanı sıra tarihi ve kültürel içerikli eğitim programları, seminerler, geziler, atölye çalışmaları, vizyon konuşmaları ve kültür sanat programlarıyla katkı sunmayı amaçlamaktadır.

2013’den bu yana programa katılan 300'ü aşkın gencimiz geleceklerine yön verme imkânına kavuşmuşlardır. 2019 yılında da 7 ülkeden 42 gencimizin katılımıyla Strazburg’ta düzenlenen Diaspora Gençlik Akademisi 21-26 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

E posta adresi: dga@ytb.gov.tr

E-Bülten Üyeliği Yenilikler ve gelişmelerden haberdar olmak için e-bültene üye olun.