HIZLI ERİŞİM
EN

NE ARAMIŞTINIZ ?

Genç Liderler

Çocuklarımızın ve gençlerimizin örnek aldıkları ve rol model olarak benimsedikleri kişiler; onların hayata bakışını, tutum ve davranışlarını geliştirmelerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Bu bağlamda topluma örnek teşkil edecek donanımlı ve eğitimli bireyler yetiştirmek, Türk diasporasının geleceğini şekillendirmek açısından önemlidir.

YTB bu doğrultuda, 2013 yılından bu yana gençlerimizin eğitimlerini, sosyal ve kültürel gelişimlerini destekleyici programlar gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda uygulamaya konan Genç Liderler Programı, yurtdışındaki gençlerimizin başarılı rol modeller olarak yetişmeleri amacıyla her yıl düzenlenmektedir.

Yurtdışı Genç Liderler Programı gençlerimize akademik perspektif sunmanın yanı sıra tarihi ve kültürel içerikli eğitim programları, seminerler, geziler, atölye çalışmaları, vizyon konuşmaları ve kültür sanat programlarıyla katkı sunmayı amaçlamaktadır.

2013’den bu yana toplam 177 gencimiz Genç Liderler Programı’na katılarak geleceklerine yön verme imkânına kavuşmuşlardır.

 

E-Bülten Üyeliği Yenilikler ve gelişmelerden haberdar olmak için e-bültene üye olun.