HIZLI ERİŞİM
EN

NE ARAMIŞTINIZ ?

Gençlik Kampları

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye genelinde bulunan kamp tesislerinde her yıl gençler için kamp programları düzenlemektedir. 2017 kamp döneminde Dışişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Başkanlığımızın işbirliği ile yurtdışında yaşayan 18-22 yaş arası Türk vatandaşı ya da mavi kart sahibi gençler için kamplarda kontenjan ayrılmıştır.

Gençlik Kamplarına katılım ücretsizdir ve yurtdışından gelecek katılımcıların Türkiye’ye ulaşım masrafları belirlenen tutarlarda Başkanlığımız tarafından desteklenmektedir.

Gençlik Kampları katılımcıları okçuluk, tırmanma duvarı, mini golf, kano, rafting, dağ bisikleti, ip parkuru gibi sportif faaliyetlerinden sokak oyunlarına; müzik, tiyatro, halk oyunları gibi etkinliklerden kültürel gezilere ve kişisel gelişim seminerlerine kadar pek çok farklı etkinliğe katılma imkânı bulmaktadır.

19-25 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilen kamp, 10 ülkeden 122 gencimizin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Kamplara bugüne kadar ise  600'den fazla gencimiz katılım sağlamıştır.

Kamplarla ilgili ayrıntılı bilgiye http://genclikkamplari.gsb.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Web site: https://www.ytb.gov.tr/genclikkamplari/

E posta adresi: genclikkamplari@ytb.gov.tr

 

E-Bülten Üyeliği Yenilikler ve gelişmelerden haberdar olmak için e-bültene üye olun.