Dijital Kültür Platformu KAPAT


;
kardes-topluluklar
YTB Başkanı Abdullah Eren'in Kurban Bayramı Mesajı

YTB Başkanı Abdullah Eren'in Kurban Bayramı Mesajı devamını gör..

Kardeş Topluluklar, Uluslararası Öğrenciler, Yurtdışı Vatandaşlar
telve
"Her şey tamam olunca baş gösterir eksilme"

Ses bayrağımız Türkçeyi yurt dışında gururla dalgalandıran Telve dergisinin 12. sayısı çıktı! Telve dergisi bu sayısında Almanya, Avusturya, Fransa, Belçika, Hollanda, İsviçre, ABD ve Kanada’dan 49 ismi ağırlıyor. devamını gör..

Telve
hafiza
Cengiz Aytmatov'un Beyaz Gemi, Cemile ve Toprak Ana Romanlarında İnsana ve Tabiata Dair Bazı Tasvirler

Türk dünyasının büyük yazarı Cengiz Aytmatov’un insana ve tabiata dair kıymetli tasvirler barındıran Beyaz Gemi, Cemile ve Toprak Ana romanlarından bazı alıntılarla, yazarın insanı ve tabiatı ele alış biçimini bir kez daha hatırlayalım. devamını gör..

Hafıza
yurtdisi-vatandaslar
Genç Girişimciler Köln’de Buluştu

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve Türkiye Ulusal Ajansı iş birliğiyle Köln’de Dijital Gençlik Forumu düzenlendi. devamını gör..

Yurtdışı Vatandaşlar
hafiza
Irkçılığa ve Zorbalığa Karşı Mücadelenin Güçlü Yumruğu: Muhammed Ali

Tarih ondan "gelmiş geçmiş en büyük boksör" olarak bahsedecek. Ringlerde ondan daha başarılı olanlar, hayatı boyunca hiçbir maçı kaybetmeyenler, daha güçlüler olacak elbette. Ancak kimse onun bu ünvanını elinden alamayacak. Muhammed Ali gelmiş geçmiş en büyük boksör ünvanını yalnızca ringlerde kazanmadı; o dünyanın önünde saygıyla eğildiği, kişiliği, karakteri ve hayat mücadelesiyle kazandı bunu. devamını gör..

Hafıza
yurtdisi-vatandaslar
Misafir İşçilikten Kalıcı Yurttaşlığa Uzanan 60 Yıllık Yol

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Türkiye ile Avusturya arasında imzalanan işgücü anlaşmasının 60. yılında gala programı ve resepsiyon tertip etti. devamını gör..

Yurtdışı Vatandaşlar
hafiza
Sürgün ve Hafıza

Yıldız Teknik Üniversitesinde gerçekleştirilen “Bulgaristan’dan Türklerin 1989 Zorunlu Göçü: 30 Yıl Sonra Göçmenlerin Algıları” başlıklı uluslararası sempozyumda sunulan bildirilerin makale hâline getirilmesiyle ortaya çıkan Sürgün ve Hafıza isimli eserde, Bulgaristan’daki soydaşlarımıza yönelik etnik temizlik ve asimilasyon girişimleri ve 1989 Zorunlu Göçü kapsamlı bir şekilde ele alınıyor. devamını gör..

Hafıza, Kardeş Topluluklar
yurtdisi-vatandaslar
“Kuşaktan Kuşağa: Belçika’daki Türk Diasporasının 60. Yılı Programı” Belçika’nın Heusden Zolder Şehrinde Gerçekleştirildi

YTB tarafından Türkiye ile Belçika arasında imzalanan iş gücü anlaşmasının 60. yılı dolayısıyla hazırlanan “Kuşaktan Kuşağa: Belçika’daki Türk Diasporasının 60. Yılı Programı” Belçika’nın Heusden Zolder şehrinde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. devamını gör..

Yurtdışı Vatandaşlar
turkiye-burslari
Uluslararası Öğrenci Akademisi Kapanışı ve Uluslararası Öğrenci Ödülleri 2023 Programı Büyük Bir Çoşku ile Gerçekleştirildi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından, Öğrenci Akademisi programı kapsamında düzenlenen "Uluslararası Öğrenci Ödülleri 2023" töreni Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. devamını gör..

Türkiye Bursları, Uluslararası Öğrenciler
hafiza
Kültür, Örf ve Edebiyat Bağlamında Kafkasya’nın Sürgün Halkı Çerkesler

Bugün dünyanın farklı bölgelerinde aynı zengin kültürün ve tarihin bir parçası olan fakat birbirinden uzakta yaşayan Çerkeslerin birbirlerine ve kimliklerine tutunma çabası, insanlık tarihinin en saygıdeğer mücadelelerinden birisi. Sürgünün 160. yılında Çerkesler, kayıplarının ve ana vatanlarından koparılmanın acısını kalplerinde taşımaya ve “Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız.” demeye devam ediyor. devamını gör..

Hafıza
Video

YTB Haftanın Özeti

; ;