Dijital Kültür Platformu KAPAT


;
Dijital Kültür Platformu
Kardeş Topluluklar
kardes-topluluklar
YTB Başkanı Abdullah Eren'in Kurban Bayramı Mesajı

YTB Başkanı Abdullah Eren'in Kurban Bayramı Mesajı devamını gör..

Kardeş Topluluklar, Uluslararası Öğrenciler, Yurtdışı Vatandaşlar
hafiza
Sürgün ve Hafıza

Yıldız Teknik Üniversitesinde gerçekleştirilen “Bulgaristan’dan Türklerin 1989 Zorunlu Göçü: 30 Yıl Sonra Göçmenlerin Algıları” başlıklı uluslararası sempozyumda sunulan bildirilerin makale hâline getirilmesiyle ortaya çıkan Sürgün ve Hafıza isimli eserde, Bulgaristan’daki soydaşlarımıza yönelik etnik temizlik ve asimilasyon girişimleri ve 1989 Zorunlu Göçü kapsamlı bir şekilde ele alınıyor. devamını gör..

Hafıza, Kardeş Topluluklar
kardes-topluluklar
Kırım Tatar Sürgünü 80. Yılı Anma ve Kırım Tatar Gençler Çalıştayı Açılış Programı Düzenlendi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ev sahipliğinde, Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği iş birliğinde düzenlenen “Kırım Tatar Sürgünü 80. Yılı Anma ve Kırım Tatar Gençler Çalıştayı Açılış Programı” gerçekleştirildi. devamını gör..

Kardeş Topluluklar
hafiza
Milletinin terakkisine adanan bir ömür: İsmail Gaspıralı

Türk Dünyasının yetiştirdiği büyük reformcu, eğitimci, gazeteci, fikir ve aksiyon adamı İsmail Gaspıralı, ideallerini gerçekleştirmek için hayatta üç ana sacayağı belirlemişti. Bunlar eğitim, basın-yayın ve gazetecilik faaliyetleridir. Büyük bir dil ve kültür birliği idealiyle yola çıkan İsmail Gaspıralı, 1883’te yayın hayatına başlayan Tercüman gazetesiyle, Türk-İslam coğrafyasında Türk ve Müslüman üst kimliği çerçevesinde bir millî bilincin oluşması için büyük çaba sarf etti. Gaspıralı, Türkçenin farklı lehçelerini konuşan halkları ortak bir edebî dil etrafında birleştirip, tek bir ulus hâline getirmeye gayret etmiş ve fikirlerini “Dilde, fikirde, işte birlik” sloganıyla özetlemiştir. devamını gör..

Hafıza, Kardeş Topluluklar
kardes-topluluklar
Kuzey Kafkas Dilleri Sempozyumu Gerçekleştirildi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) desteği ile Dağıstanlılar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından "Türkiye ve Kuzey Kafkasya Kültür Buluşmaları" kapsamında düzenlenen “Kuzey Kafkas Dilleri Sempozyumu” Gazi Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. devamını gör..

Kardeş Topluluklar
kardes-topluluklar
YTB Dünyanın Dört Bir Yanında Ramazan’ın Bereketini Paylaştı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da soydaş ve akraba topluluklar, yurt dışı vatandaşlar ve ülkemizde eğitim gören uluslararası öğrenciler ile Ramazan programlarında bir araya geldi. devamını gör..

Kardeş Topluluklar, Uluslararası Öğrenciler, Yurtdışı Vatandaşlar
kardes-topluluklar
YTB Tarafından Kıbrıs’ın Gönül Dili Kıbrıs İlahileri Konseri Lefkoşa’da Düzenlendi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından derlenen "Kıbrıs'ın Gönül Dili: Kıbrıs İlahileri" Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen muhteşem bir konserle dinleyicisiyle buluştu. KKTC'deki kültürel mirasımızın önemli bir parçası olan Kıbrıs ilahileri, Ahmet Özhan ve ekibinin yorumuyla hayat buldu. devamını gör..

Kardeş Topluluklar
kardes-topluluklar
YTB KKTC’de Gönülleri Birleştirmeye Devam Ediyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) Başkenti Lefkoşa’da bulunan Alayköy’de iftar programı düzenlendi. devamını gör..

Kardeş Topluluklar
kardes-topluluklar
Sandıktan Çıkan Tarih: Kıbrıs'ta Çanakkale Esirleri Belgeseli KKTC'de Tanıtıldı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) katkılarıyla hazırlanan "Sandıktan Çıkan Tarih: Kıbrıs'ta Çanakkale Esirleri" adlı belgeselin tanıtım programı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) düzenlenen etkinlikle gerçekleştirildi. devamını gör..

Kardeş Topluluklar
kardes-topluluklar
Türkiye-Macaristan İlişkilerinin Altın Çağı

2024 Türk-Macar Kültür Yılı etkinlikleri kapsamında, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından “Dostluğun 100. Yılında: Türkiye-Macaristan İlişkilerinin Altın Çağı” başlıklı bir konferans düzenlendi. devamını gör..

Kardeş Topluluklar
Video

YTB 13 Yaşında

; ;