HIZLI ERİŞİM

NE ARAMIŞTINIZ ?

2 YTB Uzman Yardımcısı Alımı Nihai Sınav Sonuçları Açıklandı

Genel

31 Aralık 2019 tarihli ve 30995 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman Yardımcısı Alım İlanı” kapsamında, 26 Ocak 2020 tarihli eleme sınavı ve 8 Şubat 2020 tarihli yazılı sınav ile 19 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirilen sözlü sınav neticesinde uzman yardımcısı alımı nihai sonuçları açıklanmıştır.

Sınav sonucunuzu https://basvuru.ytb.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaranız ile giriş yaptıktan sonra “Başvurularım > Başvuru ve Sınav Sonuçlarım” alt menüsünden sorgulayabilirsiniz.

 

Sınava katılan tüm adaylara teşekkür ederiz.

 

 

ATAMA İÇİN GEREKLİ BELGELER:

 

Sınav sonucunda başarılı olan adayların aşağıdaki belgeleri 1 Nisan 2020 Çarşamba gününe kadar Başkanlığın Personel Dairesi Başkanlığına posta yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir:

 

1.     Mal Bildirimi Formu (Arkalı önlü olarak tek yaprak halinde çıktısı alınarak doldurulacak formu buradan indirebilirsiniz)

2.      Diploma veya geçici mezuniyet belgesi fotokopisi

3.      e-Devlet üzerinden alınacak Yerleşim Yeri Belgesi

4.     Nüfus Cüzdanının fotokopisi (Yenilenmiş Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı olanlar, e-Devlet üzerinden alacakları nüfus kayıt örneğini de ekleyecekler)

5.      Sağlık beyanı

6.      23/03/2020 tarihi veya sonrası itibariyle e-Devlet üzerinden alınacak Adli Sicil Belgesi

7.     (Erkek adaylar için) İlgili askerlik şubesinden veya e-Devlet üzerinden alınacak Askerlik Durum Belgesi

8.      6 (altı) adet vesikalık fotoğraf (Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik hükümlerine göre çekilmiş)

E-Bülten Üyeliği Yenilikler ve gelişmelerden haberdar olmak için e-bültene üye olun.