HIZLI ERİŞİM

NE ARAMIŞTINIZ ?

YTB Uzman Yardımcısı Alımı Başvuru Sonuçları Hakkında

İK Duyuruları

31 Aralık 2019 tarihli ve 30995 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman Yardımcısı Alım İlanı” kapsamında, 31 Aralık 2019 - 14 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilen başvurulara ilişkin olarak sınava katılım durumunuzu https://basvuru.ytb.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaranız ile giriş yaptıktan sonra “Başvurularım > Başvuru Sonuçlarım” alt menüsünden sorgulayabilirsiniz. Başvurusu geçerli olan adayların sistemde yer alan “Sınav Giriş Belgesi” çıktısı ile birlikte sınava katılmaları gerekmektedir.

 

Sınava girecek adayların aşağıda belirtilen hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir.

 

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

 

Adayların geçerli kimlik belgelerini (T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı, kimlik kartı, ehliyet veya geçerlilik süresi devam eden pasaport) ve sınav giriş belgesini sınavın yapılacağı binaya girişte görevli personele ve salon görevlisine ibraz etmeleri gerekmektedir. Geçerli bir kimlik belgesi ibraz etmeyen adaylar sınava alınmayacaktır.

 

Sınav binasına cep telefonu, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlarla, her türlü elektronik/mekanik cihazla ve çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, cep bilgisayarı, akıllı saat ve sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinesi vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazla, her türlü kesici ve delici alet, ateşli silah ve benzeri teçhizatlarla, müsvedde kâğıdı, defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete vb. yayınlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlarla yiyecek, içecek (şeffaf pet şişe içerisinde su hariç) ve diğer tüketim maddeleri ile girilmesi yasaktır.

 

Yasaklı eşyalar, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi görevlilerince emanet alınabilecek olup bu hususta Başkanlığın herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

 

Sınav günü saat 10.30’dan sonra sınav binasına giriş yapılamayacaktır. Bu nedenle adayların belirtilen zamandan önce sınav binasına giriş yapmaları önem arz etmektedir.

 

Adayların sınava gelirken yanlarında kurşun kalem, silgi ve kalemtıraş getirmeleri gerekmektedir.

 

Sınava girecek engelli adayların, durumlarını en geç 23 Ocak 2020 Perşembe günü saat 18.00’e kadar Başkanlığımıza bildirmeleri gerekmektedir.

E-Bülten Üyeliği Yenilikler ve gelişmelerden haberdar olmak için e-bültene üye olun.