HIZLI ERİŞİM

NE ARAMIŞTINIZ ?

İnsan Hazineleri Serisi

Türk Diasporası Kendi Tarihini Yazıyor!

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, emek göçü kahramanlarının hikayelerini gelecek kuşaklara taşımaya devam ediyor.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, 2020 yılında başlatmış olduğu İnsan Hazineleri Serisi – Birinci Nesil Hikayeleri Çağrısı kapsamında başvuru almaya devam ediyor. Yaş ve ülke sınırlaması olmaksızın bu alana ilgi duyan herkesi; 1961-1980 yılları arasında vatanlarından, ailelerinden, sevdiklerinden ayrılıp gurbet yoluna çıkan hem ülkemiz hem yaşadıkları ülkeler için bir değişimin öncüleri olan birinci neslin tanıklıklarını, hikayelerini kayıt altına almaya davet ediyor.

İnsan Hazineleri Serisi – Birinci Nesil Hikayeleri Çağrısı zor şartlarda altında hayat mücadelesi verirken birlikte var olmanın, dayanışmanın ve göç edilen yerlerde kalıcılığın ilk adımlarını atan birinci neslin birbirinden değerli hatıralarını, hikayelerini, onların sesinden duyurmak isteyen herkese, kameralarının başına geçme şansı sunuyor.

Sen de bu tarih yolculuğunda yerini almak, tarihe bir iz bırakmak istiyorsan; bu değerli çalışmanın bir parçası olabilirsin!

Başvurmak için ülke ya da yaş sınırlaması yok. Yapman gereken tek şey:

-1961-1980 yılları arasında Türkiye’den yola çıkıp ABD, Almanya, Avustralya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsveç İsviçre, Kanada ya da Norveç’e göç etmiş bir insanımızın hikayesini kayıt altına al,

-Jüri değerlendirmesini geç,

-Ödülü kazan.

Unutma; bu çağrıya birden çok röportajla dahil olabilirsin!

İnsan Hazineleri Serisi - Şartname için tıklayınız.

Çekim kılavuzu için tıklayınız.

Örnek Röportaj:

E-Bülten Üyeliği Yenilikler ve gelişmelerden haberdar olmak için e-bültene üye olun.