Türkiye ile Tanzanya Arasında Yükseköğretim ve Diaspora Alanlarında İşbirliği

Cuma, Nisan 19, 2024

Türkiye Cumhuriyeti ile Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti arasında; yatırımların teşviki ve kolaylaştırılması, yükseköğretim, arşiv ve yükseköğretim bursları alanlarında 6 anlaşma imzalandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Samia Suluhu Hassan'ı resmî törenle karşıladı. Törenin ardından baş başa ve heyetler arası görüşmeler gerçekleştirildi. Görüşmelerden sonra ise Türkiye ve Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti arasında; yatırımların teşviki ve kolaylaştırılması, yükseköğretim, arşiv ve yükseköğretim bursları alanlarında 6 anlaşma imzalandı.
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti’nin ilgili kurumları arasında yükseköğretim ve diaspora alanlarında 3 anlaşma imzalandı.
YTB ile Zanzibar Eğitim ve Mesleki Terbiye Bakanlığı arasında yapılan, Yükseköğretim Bursları Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı'nı YTB Başkanı Abdullah Eren ile Zanzibar Eğitim ve Mesleki Terbiye Bakanı Lela Muhamed Mussa imzaladı. Daha sonra Başkanlığımız ve Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti Milli Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı arasında da Yükseköğretim Bursları Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı imzalandı. Mutabakat zaptına YTB Başkanı Eren ile Tanzanya Dışişleri ve Doğu Afrika İşbirliği Bakanı January Yusuf Makamba imza attı. YTB ve Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti Dışişleri ve Doğu Afrika İşbirliği Bakanlığı arasındaki Diaspora Siyasası Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı da yine YTB Başkanı Eren ve Makamba tarafından imzalandı.


İlgili Haberler

yurtdisi-vatandaslar
Yurtdışı Vatandaşlar

YTB tarafından Türkiye ile Belçika arasında imzalanan iş gücü anlaşmasının 60. yılı dolayısıyla hazırlanan “Kuşaktan Kuşağa:

Pazartesi, 27 Mayıs 2024

turkiye-burslari
Türkiye Bursları,Uluslararası Öğrenciler

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından, Öğrenci Akademisi programı kapsamında düzenlenen "Uluslar

Cumartesi, 25 Mayıs 2024

hafiza
Hafıza

Bugün dünyanın farklı bölgelerinde aynı zengin kültürün ve tarihin bir parçası olan fakat birbirinden uzakta yaşayan Çerkesle

Salı, 21 Mayıs 2024