HIZLI ERİŞİM

NE ARAMIŞTINIZ ?

30 YTB Uzman Yardımcısı Alımı Nihai Sınav Sonuçları Açıklandı

İK Duyuruları

30 YTB Uzman Yardımcısı Alımı Nihai Sınav Sonuçları Açıklandı

 

2 Eylül 2019 tarihli ve 30876 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman Yardımcısı Alım İlanı” kapsamında, 28 Eylül 2019 tarihinde gerçekleştirilen eleme ve yazılı sınavları ile 25-29 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen sözlü sınav neticesinde uzman yardımcısı alımı nihai sonuçları açıklanmıştır.

Sınav sonucunuzu https://basvuru.ytb.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaranız ile giriş yaptıktan sonra “Başvurularım > Başvuru ve Sınav Sonuçlarım” alt menüsünden sorgulayabilirsiniz.

 

Sınava katılan tüm adaylara teşekkür ederiz.

 

 

ATAMA İÇİN GEREKLİ BELGELER:

 

Sınav sonucunda başarılı olan adayların aşağıdaki belgeleri 29 Ocak 2020 Çarşamba günü mesai bitimine kadar Başkanlığa elden veya posta yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir:

 

  1. Mal Bildirimi Formu (Arkalı önlü olarak tek yaprak halinde çıktısı alınarak doldurulacak formu buradan indirebilirsiniz)
  2. Diploma veya geçici mezuniyet belgesi (asıl) veya noter tasdikli örneği
  3. Yerleşim Yeri Belgesi (asıl) (e-Devlet üzerinden alınacak internet çıktısı olabilir)
  4. Nüfus Cüzdanının onaylı fotokopisi (Yenilenmiş Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı olanlar, e-Devlet üzerinden alacakları nüfus kayıt örneğini de ekleyecekler)
  5. Sağlık Raporu (asıl) (Hastane, Aile Sağlığı Merkezi veya Ortak Sağlık Güvenlik Biriminden)
  6. 24/01/2020 tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi (asıl) (Belgede adli sicil kaydı ile adli sicil arşiv kaydına ilişkin bilgilerin yer alması gerekiyor. (e-Devlet üzerinden alınacak internet çıktısı olabilir)
  7. (Erkek adaylar için) Askerlik Durum Belgesi aslı veya onaylı fotokopisi. (İlgili askerlik şubesinden alınacak belge veya e-Devlet üzerinden alınacak internet çıktısı)
  8. 6 (altı) adet vesikalık fotoğraf (Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik hükümlerine göre çekilmiş)
  9. Vakıfbank Çankaya Şubesinden açılmış banka hesabına ait IBAN numarası
E-Bülten Üyeliği Yenilikler ve gelişmelerden haberdar olmak için e-bültene üye olun.